Popravka klima uređaja se odnosi na sve delove i sklopove na klimama bilo kog proizvađača.
Kontaktirajte nasNeki klima uređaji rade konstantno pod ekstremnim uslovima a u većini slučajeva je tako. Neki od najčešćih kvarova jesu punjenje gasa ili freona, zamena kondezatora, popravka elektronike, zamena ventilatora, zamena step motora, popravka motora turbine itd. Uglavnom skoro svaki problem možemo da rešimo u zavisnosti od lager rezervnih delova, uglavnom van garantnog roka. Na teren izlazimo u najkračem mogučem roku konstataciju kvara naplacujemo. Cene su za sve klime drugačije tako da konkretnu popravke mozemo utvrditi nakon konstatacije kvara ili izlaska na teren.
Preko telefona možemo reci samo okvirno nakon opisa kavara i ponašanja klima uređaja.
Jedan smo od retkih servisa koji radi popravke elektronike na klimama kako običnim tako i inverter modelima. To je jedan od češćih kvarova iako ne bi to smelo da se dešava nažalost zbog čestih varijacija napona u Srbiji upravo elektronike stradaju. Neke kvarove što se tice elektronike možemo da rešimo na licu mesta a za neke je neophodno njihovo skidanje i nošenje u servis. Nailazili smo na razne kvarove na elektronikama neke su nastale zbog samog zamora materijala, neke zbog struje, a neke čak zbog buba,miševa,guštera itd.
Ukoliko elektroniku nije moguće popraviti na licu mesta princip je sledeci:
*Napomena nekad popravka invrterske ploče može da potraje, u zavisnosti od vremenskog roka nabavki komponenti (dela).
Nakon dugogodišnjeg iskustva KLIMA 011 servisa, i raznih problema sa kojima smo se susretali, kako kod kućnih, tako i kod invererskih klima uređaja, želimo da Vam predstavimo najčešće kvarove, kako biste mogli sami da ih prepoznate i da pokušate da ih otklonite bez našeg dolaska.
Najčešći razlozi zbog čega klima uređaj kaplje unutra su:
Ukoliko klima uređaj neće da se uključi na prvi korak je provera da li se nеšto prikazuje display-u daljinskog upravljača.
Ukoliko se ništa ne prikazuje najverovatnije su baterije neispravne, menjaju se ili sa zadnje strane daljinskog upravljača ili sa prednje strane ispod pokretnog poklopca koji mora jače da se povuče na dole kako bi se videle baterije.
Najčešće su 2 AAA baterije od 1.5 volti. Poželjno je staviti alkalne baterije, jer obične baterije zbog lošeg kvaliteta iscure i oštete elektroniku daljinskog upravljača.Sledeći korak je provera napajanja, isključite klima uređaj iz utičnice u zidu i priključite drugi uređaj kako bi bili sigurni da utičnica radi.
Može biti oštećen senzor prijema ili daljinski upravljač, podignite poklopac na unutrašnjoj jedinici klime i najčešće sa desne strane imate dugme kojim možete da startujete klimu.
Ako klima počne sa radom kvar ne možete otkloniti jer je verovatno neispravan senzor na unutrašnoj jedinici, morate pozvati KLIMA 011 servis.
Univerzalni daljinski upravljači koji podrzavaju 99% klima uređaja na tržištu Srbije.
Proveriti mod/režim rada na daljinskom upravljaču i zadatu temperaturu. Ukoliko vam je klima postaljena na automatik, može se desiti da je to uzrok zašto ona ne radi kako treba. Takođe, ako je nameštena na mod koji služi da izvuče vlagu iz vazduha, klima će duvati ali neće hladiti. Treba imati u vidu i to da morate sačekati oko 10 min nakon promene moda da bi klima pokrenula željeni program. Kada je grejanje u pitanju, na displeju mora stajati oznaka heat ili oznaka sunce. Važi isti princip kao kod hlađenja. Promenite mod, sačekate malo i onda vidite da li klima dobro radi. Ako se klima isto ponaša pozovite KLIMA 011 servis.Klima
Najčešći razlozi: čertvorokraki ventil ne dobija struju ili je neispravan, začepljenje u sistemu (smanjen protok freona).
Da bi klima pravilno radila na daljinskom upravljaču mora biti pravilno podešena temperatura. Da bi se pokrenulo hladjenje ona mora biti najmanje 5 stepeni niža od temperature koja je tog trenutka u prostoriji.
Prvo treba ustanoviti ispravnost osigurača u pitanju. To ćemo uraditi tako što ćemo uređaj uključiti u utičnicu koja nije vezana za taj osigurač. Ukoliko se ništa nije promenilo, treba da proverimo da li je međuvezni kabl u spoju, ili proveriti da ne postoji kratak spoj u spoljašnjoj jedinici. Zatim, tu je mogućnost neispravnog kondenzatora. Pomoću unimera možemo proveriti ispravnost kompresora ili direktnim dovođenjem struje na njega, gde ćemo međuvezni kabl otkačiti i direktno dovesti struju na kompresor. Ukoliko isto nastavi da se dešava, kompresor je neispravan.
Ukoliko vaš klima uređaj slabo hladi uzroka može biti više neki od njih su:
Pogrešan režim rada na vašem klima uređaju, prljavi filteri klime ili sama klima, nedostatak freona, prljav kondenzator klime, preslab kapacitet klime itd.
Ukoliko se led stvara na tanjem holenderu, tada je problem nedostatak gasa u sistemu.
Ukoliko se led stvara na većem holenderu, za taj problem postoje vise razloga: Na spoljašnjoj jedinici je prljav kondenzator, unutrašnja klima je prljava, u sistemu postoji višak gasa, neispravnost unutrašnje elektronike.
Najčešći razlozi su prljav filter ili prljav ventilator i isparivac klima uređaja.
U svakom slučaju vam je potrebno Čišćenje klima uređaja.
Još jedan od razloga zbog kojih klima ne hladi kako treba mogu biti zaprljani unutrašnji filteri u unutrašnjoj jedinici. To je još jedan od problema koji možete rešiti sami. Otvorite poklopac unutrašnje jedinice, pažljivo izvadite filtere, operite iz toplom vodom i deterdžentom, osušite ih, a potom ih vratite kako što su bili.
Ukoliko klima i dalje ne radi onda je vreme da ipak pozovete servisere.
Nakon otvaranja poklopca unutrašnje jedinice i skidanja filtera vidite kako se hvata led na isparivacu unutrašnje jedninice.
Najčešći razlozi:
Smrzavanje spoljne jedinice klima uređaja u modu grejanja je čest slučaj. Kod invertnih klima se to manje dešava, ali kod starijih modela klasičnih klima ovo zna da bude ozbiljan problem. Led na spoljnoj jedinici nastaje kao posledica velike vlage u vazduhu u toku zimskih meseci. Klima svu energiju troši na zagrevanje postora, tako da se može desiti da se na spoljni deo klime uhvati led. Tada će klima prekinuti grejanje unutrašnjosti postorije i početi da greje spoljnu jedinicu kako bi otopila led (klima ulazi u defrost što može da se prikaže i na displayu kao DF). To može da potraje od 5 do 10 min. To vreme ona greje spolja, ne unutra. Nakon što otopi led, ona ponovo počinje da greje unutra. Mnogi korisnici misle da je došlo do kvara na klimi, jer ne greje, pa ugase klimu. To je pogrešno. Teba je ostaviti da odradi taj posao, jer će onda nastaviti sa normalnim radom. Ipak, ovi periodi odmrzavanja spoljne jednice se mogu ponavljat više puta u toku dana, što znači da se na taj način nećete baš ogrejati.
Najčešći razlozi:
Najčešći razlozi:
Sama cena popravke uređaja zavisi od: veličine klima uređaja, potrebnih komponenti za popravku i pristupačnosti samih jedinica uređaja.
Cena popravke klima uređaja pogledaj cenovnik.